Tavuk Satışı Salma Tavukçuluk

Tavuk ve Yumurtadan Nasıl Para Kazanılır ?

Tavuk Ve Yumurtadan Nasıl Para Kazanılır sorusunun cevabı olarak iyi beslenmiş tavuk türlerinden sağlanan kaliteli yumurtanın satın alınması konusu en başta gelmektedir. Tavuk türlerinin beslenme koşulları ve yumurta alma verimi kazancınızı etkileyen faktörler olarak belirlenir.Yumurtanın kalitesi ,tavuğun bakımına,aşılarına,yetiştirildiği bölgeye,gaga yapısına kadar beslenmesini etkileyen bir çok faktöre bağlı değişim göstermektedir. Aynı zamanda alım için tercih edilen cinste yumurtadan elde edilen kazancı etkileyecektir.Lohman Brown ve Ataks adı ile adlandırdığımız tavuk cinsleri ürün açısından iyi yetiştiricikle bol kazanç getirmektedir.Bu türün Türkiye sınırlarında damızlık civciv çeşitleri bulunmaktadır.Senede 280,300 adet yumurta almanızı sağlar ve beslenme şekli ile kaliteli,kahverengi ve bej rengi tonlarında ,organik yapıda yumurta çeşidini meydana getirmektedir.Gezen bir tür yapısına sahip olduğu için sağlıklı beslenme koşullarının kolay sağlanmasına olanak tanıyan bir yetiştiricilik özelliği göstermektedir.Gezerek beslenmesi yonca,semi zotu gibi besin değeri açısından yumurtayı ve tavuğun yapısını kuvvetlendiren bitkilerden yararlanmasını sağlamaktadır.

Lohman ve Ataks Tavuk cinsinin oluşturduğu yumurta hem lezzetli hem de protein bakımından zengindir. Sağlığa yönelik oluşturduğu bu durum hem kazanç sağlayabileceğiniz hemde insanlara sağlıklı ve kaliteli ürün ulaştırabileceğiniz yapıyı meydana getirmektedir.1,800-2 kg ( koli bazında ) civarında ağırlığa sahip olmaları gereken bu tür yumurta veriminde tercih edilen türler arasında yer alması gerekenlerdendir.Yumurtaların sahip olduğu kalite,sahip oldukları renk ve lezzet unsurları yumurtadan kazanç elde etme noktalarını bu şekilde etkilemektedir.İyi yetiştirilmiş bir tavuk cinsi sayesinde,iyi kalitede yumurtalar elde edilebilmektedir. Tavukların bakımı ve aşıların tamamlanması ,veteriner hekimler gözetiminde uygun alanda yetişmeleri dikkat edilmesi gereken durumlardır.

Tüm bu koşulları yerine getiren ve tavuğun yetişme döneminde profesyonel çalışma, aşılama,besleme unsurlarını destekleyen çağatay group tavukçuluk kuruluşu,kazanç sağlayabileceğiniz tavuk türlerini bünyesinde yetiştirmekte ve satışını sağlamaktadır.Yumurta kalitesi ve kaliteli yumurta sağlayan türleri ,çiftliklerinde görme ve randevu alma imkanları tanımaktadır.Sağlıklı ve yasal koşulla yetiştirdiği türlerini  www.tavuksatinal.com adresinden incelemeniz ve alım koşullarında destek taleplerinde bulunmanızı ve iletişime geçebilmenizi mümkün hale getirmiştir

Yumurta Pazarlama...

Yumurta Pazarlama hakkında bilinenler, pazarlama gücünün müşteriye bağlı pazarlama gücü ve bölgesel olarak değişmektedir. yumurta pazarmalada en çok merak edilen soru yumurtamı nasıl satarım ? yumurta hiç bir zaman elde kalan ürün olmamaktadır yumurta satışında doğal yumurta üretimi yapan müşteriler kafes yumurtalarına nazaran daha yüksek fiyatta ve daha kolay bir pazar ağı oluşturmaktadır kafes yumurtaları düşük fiyata ama yüksek miktarlarda satılır bir şekilde sürümden kazanç elde edilir.

Doğal yumurtada en önemli faktör yumurtanın lezzeti ve insanların özlediği özel kokudur bu yüzden bu işi yapıcak olan kişiler kesinlikle hayvanlarını dışarı salmalı ve dışarıdan yumurta katmamalarıdır gezen tavuktaki lezzet etkeni dışarıdan aldığı toprak minarelleri börtü böcek ve çeşitli otlardır. Pazarlama konusunda çevrenize ve zamanla oluşan pazar ağınız ile rahatlıkla günlük yada haftalık olarak yumurtalarınızın satışını kolaylıkla yapabilirsiniz unutmayın kaliteli yumurta üretimi yapıp müşterilerinizi kendinize bağlamak ve o kaliteli markayı yakalamak tamamen sizin elinizdedir.

LOHMAN BROWN ÖZELLİKLERİ

Lohman Brown ülkemizde ve dünyada en yaygın ticari amaçlı kahve rengi yumurta tavuğudur senelik verim oranı salma tavukçulukta %85 performansındadır ve salma tavukçuluğa en uygun yarkalar arasında gelmektedir. 

Ayrıca yoğun kış ve yaz şartlarına kolaylıkla ayak uydurabilen yüksek performanslı dayanıklı bir tavuk türüdür almanya menşeili olup geçmiş DNA sında olumlu deyişiklikler yapılmıştır. Lohman brown günlük 110-120 gram arası yaz ve kış şartlarına göre günlük yem ihtiyacı duyar ve tüm ülkemizin iklim ve şartlarına toprak minarellerine çok kolay adaptasyon süreci sağlar.yumurta ağırlıkları 42-73 gram arası zamansal olarak büyümektedir. yumurta ham %92 sıvısaldır ve alıcağı besinleri 26 saat içinde yumurta yapımına aktarır.

Ama alıcağınız her kahve rengi yarka Lohman Brown değildir 11 çeşit kahve rengi yarka ülkemizde mevcuttur çağatay group olarak tamamen orjinal lohman brown ırkı ile çalışmakta olup alıcağınız kahve rengi yarkalarda lütfen orjinallik belgesi yane damızlıkcı menşei evraklarını inceleyiniz.

ATAKS TAVUK ÖZELLİKLERİ

Ataks tavuğu ankara tarım ve araştırma bakanlığına bağlı ve ülkemizin tavuğudur ülkemizdede yaygın miktarda kullanılır.

Krem rengi yumurtası ile siyah ticari amaçlı yumurta tavuğudur. Ataks güçlü dayanıklı bir tavuk olması yanı sıra yumurtaları çok güzel gözükmektedir. Performans oranı lohman browna göre %12 daha azdır günlük yem tüketimi 120-130 gram arasıdır ama yumurtaları ülkemizde 0.5 kuruş ile 0.10 kuruş arası diyer yumurtalara göre daha deyerlidir. Yaz ve kış şartlarına kolaylıkla adaptasyon sağlar 26-27 saat içinde yumurta verir salma tavukçuluğa uygundur.Alıcağınız ataks ticari amaçlı yarkaların 2.kanları ülkemizde çok fazla mevcuttur yane etlik yumurtalık karışımı buda ticari amaçta kazançı çok yüksek düşürür o yüzden alıcağınız ataks larda orjinal olmasına çok dikkat edin. çağatay group olarak tamamen ankara araştırmanın civcivlerini kullanıp ataks yarkalarımızı sizlere sunmaktayız.

0530 305 10 60 nolu telefonlardan sipariş verebilirsiniz.

Organik, Doğal Yumurta Tavuğu

Tarımda GDO’lu yemlerin ve zirai ilaçların kullanılması nedeniyle artan tartışmalar ve bu nedenle toplumda artan haklı panik nedeniyle insanlar yiyeceklerinde ve içeceklerinde organik üretim metotları uygulayan ve organik üretim sertifikalı üreticileri tercih etmeye başladılar. Başlarda market raflarında kısıtlı bir alan ayrılan ve marjinal bir segment olarak görülebilecek organik ürünler, son yıllarda neredeyse organik olmayan her ürüne bir alternatif teşkil edecek kadar çeşitlendi ve arttı. Üstelik olayın manevi bir boyutu da bulunuyor. İnkâr edemeyeceğimiz bir şekilde geçmişteki o yediğimiz her şeyin bir tadının olduğu günleri özledik. Organik olmayan yöntemlerle üretilen ve halk arasında “hormonlu” olarak tabir edilen gıda maddeleri, üretimde kullanılan GDO’lu ürünler, katkı maddeleri ve zirai ilaçlar nedeniyle hızlı ve düşük maliyetli bir üretim sürecinden geçerek sofralarımıza ulaştığından, alışık olduğumuz veya özlemini çektiğimiz tatları ihtiva etmiyorlar.

Köy yumurtası kokusuyla olsun, tadıyla olsun özlemini duyduğumuz lezzetlerden. Tüketicinin bu ihtiyacına cevap vermek için üreticiler yüksek maliyetli bir üretim alternatifi olmasına rağmen, organik yumurta üretimine ağırlık veriyorlar. Organik yumurta üretimi yapabilmek için önce, tesise organik sertifikası alınması gerekiyor. Hayli titiz ve kapsamlı bir inceleme sürecinin ardından, üretim tesisi organik üretime hazır hale geliyor. Fakat karşılanması gereken gereklilikler bununla bitmiyor. Üretimde kullanılacak civcivlerin organik yemle beslenmiş olması gerekiyor. Bu nedenle organik yumurta üretimi yapacak çiftliklerin, organik sertifikalı yemlerden başkasını kullanmaması gerekiyor.

Son olarak, organik yumurta üretiminde kullanılan tavuklar, sürekli olarak kapalı kafeslerde tutulmuyorlar. Açık alanda ve doğal ortamlarında özgürce gezebiliyorlar. Salma tavukçuluk olarak adlandırılan bu sistem, yalnızca organik kaygılar bakımından değil, hayvan hakları anlamında da çok daha insani şartlarda bir üretim imkânı sunuyor.

Doğal Yumurtanın Faydaları

Yumurta, gündelik hayatımızda ve özellikle kahvaltı öğününde sıkça tükettiğimiz bir besindir. Kahvaltı öğününün yanı sıra hamur işleri yapımında, bazı ana yemeklerde ve diyet menülerinde kullanılan ve tüketilen yumurta lezzetli bir besin oluşunun yanı sıra insan vücudu ve sağlığı için de oldukça faydalı bir besindir.

Yapılan araştırmalara göre besinler arasında en kaliteli protein değerine sahip besinin yumurta olduğu ortaya çıkmıştır. Bunun yanı sıra yine yapılan araştırmalar doğrultusunda A, D ve E vitaminleri başta olmak üzere çok sayıda vitamini yüksek oranda barındıran yumurta, insan vücudundaki fazla yağların yakılması konusunda da önemli bir rol oynamaktadır. Bu vitaminlerin dışında yumurta içerisinde B2, B5, B6, B12, C ve K vitaminleri ile selenyum, kolin, az miktarda omega-3 de bulunmaktadır. İnsan vücuduna ve sağlığına birden fazla faydası bulunan yumurta, çocukların gelişiminde de katkı değeri yüksek bir besin olarak bilinmektedir.

Tüm bu açılardan bakıldığında oldukça sağlıklı ve yararlı bir besin olan yumurtanın söz konusu faydaları, elbette günümüz teknolojisiyle seri üretimden geçen ve hormonlarla beslenen tavukların yumurtaları için geçerli değildir çünkü bu tavuklar daha besili gözükmeleri için kimyasal ilaçlara maruz kalırlar ve ürettikleri yumurta da en az tavuk kadar bu kimyasallardan etkilenmektedir. Söz konusu yumurta faydaları, köy yumurtaları olarak bilinen ve doğal çiftliklerde hiçbir kimyasala maruz kalmadan doğal bir şekilde yetiştirilen tavukların yumurtaları için geçerlidir. Doğal yumurta bulmak oldukça zordur fakat zor bulunan bu doğal yumurtaları, Çağatay Tavukçuluk’un doğal çiftliğinden temin edebileceğiniz gibi yine Çağatay Tavukçuluk’un hizmetleri arasında yer alan kümes ekipmanları sayesinde bahçenizin bir köşesine tavuk çiftliği kurdurabilir, tavuk alabilir ve tavuklarınızı kendi ellerinizle besleyerek doğal yumurta elde edebilirsiniz.

Sistemli Kümeslerde Verim Daha Yüksek Olur

İnsan gıdaları arasında baş sıralara oturan yumurta ve tavuk, tavukçuluk faaliyetleri ile yön bulmaktadır. Gün geçtikçe gelişen ve büyüyen gelir kaynağı olan tavukçuluk endüstrisi gelirinin fazla olması ile birlikte giderleri de göz önünde bulundurulmaktadır.

Tavukçuluk faaliyetlerinde giderlerin %80’ini yem harcamaları oluştursa da %20’lik payı kümes ekipmanlarına ayrılmaktadır. Peki, başarılı tavukçuluğun olmazsa olmazı kümes ekipmanlarının verimde etkisinedir?

Hiç kuşkusuzdur ki kümes ekipmanları kullanımının verimde etkisini kanıtlayan en önemli unsurlardan biri yemliktir. Yemden tasarruf etmek isteyen yetiştiricilerin kullandığı yemlik, teknolojinin de gelişimi ile birden çok çeşidi bir arada sunmaktadır.

Günümüz şartlarında fazlasıyla tercih edilen otomatik yemlik, az miktarda yem ile yetiştiriciliğin sürdürülmesini ve işçiliğin minimum seviyeye inmesini  sağlamaktadır. Bir diğer kümes malzemelerinden biri olan suluk, kümesin boyutu ve hayvan sayısı ile orantılı yerleştirildiğinde hayvanların dilediği zaman, yeterli miktarda su tüketimini gerçekleştirdiğini görmek mümkün olacaktır. 

Tavukçulukta verimin diğer unsurlarından biri olan aydınlatma, özel sektöre özel aydınlatma gurubu aracılığı ile sağlanmaktadır. Kümes içi aydınlatmanın hayvanların ihtiyacına göre ayarlanması, hayvan yaşamını olumlu yönde etkilemektedir. Sağlıklı yetiştiriciliğin en önemli unsurlarından biri olan kümes sistemi, alan kullanımında tasarruf sağlaması ile de oldukça ilgi çekmektedir. Kümeste havalandırma sisteminin verimliliği tavukçuluk açısından oldukça önemlidir. Sayıca fazla hayvanın bir arada bulunması ve sağlıklı yetişme ortamının sağlanması güçlü bir havalandırma sistemi gerektirmektedir. Bir diğer önemli unsur olan ısı yalıtımı yaz aylarının sıcağını, kış aylarının da soğuğunun kümese girmesini önlemektedir. Verimli tavukçuluk için ısıtma ve fan sistemlerine dikkat edilmelidir.

Kümes ekipmanlarının kullanımı verimli yetiştiriciliğin sağlanması ile birlikte iş gücünün tasarrufu ve maliyetin düşürülmesi konularında da yardımcı unsurlar olmaktadır. Kümes ekipmanlarının verimde etkisi göz önünde bulundurulacak olursa, gelişen teknoloji ve dünyaya ayak uydurmak bu endüstrinin gelişimine katkıda bulunacaktır.

Hakkımızda

Çağatay Group Tavukçuluk & Kümes Ekipmanları olarak amacımız insanların doğru kriterler içerisinde salma tavukçuluk sektöründeki yerini bulmasıdır firmamız bir çok firmaya klavuzluk etmiş olup salma tavukçuluğun var olmasında önemli bir rol oynamıştır hedefimiz doğru politika ile salma tavukçuluğun ilerlemesini sağlamaktır.

Umarız okuduğunuz bilgiler azda olsa salma tavukçulukta sizlere bilinçlendirme sağlayıp yer edinmiştir ayrıntılı bilgi veya teklif almak için arayabilirsiniz.

www. tavuksatinal.com Copyright © 2014 Her Hakkı Saklıdır.