tavuk çiftliği
kümes kurulumu

Kümes kurulumu

Öncelikle kümes kurulumunda, yapı olarak ne olursa olsun mutlaka uzun ömürlü bir yapıya sahip olması ve harcadığınız miktarı sizlere kısa süreçte amorti etmesi şarttır. Kümes kurulumlarında ucuza maal olan kümeslerin size çok çok büyük bir şekilde zararı olucağına emin olabilirsiniz.

Ticari amaçlı yapılan kümeslerde herşeyin detaylı bir şekilde düşünülmesi ve en ufak ekipmanın kesinlikle aksatılmaması lazım örneğin; kümes toprak üzerine kesinlikle kurulmaz toprağın üzerine kurulan kümes kış aylarında nem alması bakteri üremesi ile birlikte yaz aylarındada hastalık barındırmaya sebep olucaktır. Buda beraberinde size tüm olumsuzlukları ve hastalıkları getiricektir. Ayrıca hijyen açısından toprak yıkanmaz maddedir kümeslerinizde belli başlı temizlik yaptığınızda bu imkansızdır. Bu konuda tavsiyemiz çelik kontiriksiyon üzeri ızgara sistemi ve ızgara temelleri 6-8 cm parke kilit taşı yada c-16 ve c-25 vakumlu beton uygulaması şarttır. 

Kullanılan ekipmanlarda tamamen dengeliyici sistem iskeletleri ve tavuk yetiştiriciliğinde endistürüyel fanlar kullanılıp belli m3 hava akımı şarttır. 

www. tavuksatinal.com Copyright © 2014 Her Hakkı Saklıdır.